Найчастіше власники заміських будинків вибирають між пластиковими та дерев’яними вікнами. Якщо головним пріоритетом при виборі віконної конструкції є ціна, то пластикові моделі будуть коштувати дешевше. Але якщо ви цінуєте неперевершену якість, довговічність, натуральність і стиль, віддати перевагу краще дерев’яним вікнам на замовлення. До того ж не варто забувати, що коли взяти до уваги довгий термін служби дерев’яних вікон, а це мінімум 50 років, то інвестиція у вікна з дерев’яного бруса буде максимально вигідною.

Далі просто і зрозуміло розповімо про важливі моменти у виборі дерев’яних вікон.

 

Головні переваги дерев’яних вікон

 Щоб ви відчували себе впевнено і спокійно, дізнайтеся про дерев’яні вікна більше. Виділимо ключові переваги дерев’яних вікон для заміського будинку:

 • Екологічно чисті та довговічні. За рахунок сучасних технологій обробки дерева, вироби повністю захищені від впливу паразитів.
 • Вікна, які «дихають». Природні пори в деревині не перешкоджають природній циркуляції повітря.
 • Добре захищають від шуму, теплоізолюють приміщення.
 • Двокамерний енергозберігаючий склопакет сприяє створенню приємного мікроклімату в будинку.
 • Несприйнятливі до вологи. Оброблена деревина віконних рам не боїться опадів.
 • Різноманіття дизайнерських рішень. Дерев’яний профіль можна фарбувати у будь-які відтінки або декорувати.

 

Особливості виготовлення дерев’яних вікон на замовлення

 Виготовлення дерев’яних вікон на замовлення означає, що конструкція буде створена в точності за розмірами вашого вікна. Нас не лякають нестандартні форми або різні варіанти скління. У процесі виробництва ми використовуємо матеріали, які підійдуть під ваш інтер’єр й підкреслять його індивідуальність. Саме тому ми пропонуємо вам зупинити вибір на таких видах деревини, як сосна, дуб та модрина.

В якості профілю ми використовуємо тришаровий клеєний віконний брус відмінної якості. Він склеюється в спеціальних умовах із застосуванням новітніх технологій,  завдяки чому готові вироби захищені від деформації під час експлуатації. Також наш брус проходить процедуру технічної сушки.

При замовленні вікон у компанії «Шаліт», ви можете вибрати відповідний по товщині профіль та склопакет. Ми віддаємо перевагу профілям товщиною 68, 78 і 86 мм як самим практичним і надійним. Залежно від розташування вікна, встановлюються одно- або двокамерні склопакети зі склом від провідних європейських виробників. За вашим бажанням склопакети можуть бути укомплектовані енергозберігаючим, тонованим або загартованим склом. Всі ваші побажання будуть враховані і по можливості втілені при виготовленні дерев’яних вікон на замовлення.

Фарбування готового виробу можливо у двох варіаціях: однаковий колір з усіх боків чи різне забарвлення з боку вулиці і будинку. При обробці деревини лако-барвистими матеріалами ми допомагаємо їй прослужити довше без шкоди для здоров’я.

 

Як вибирати?

 Звертайте увагу на вид деревини. Вікна з хвойних порід відносно недорогі і легкі за вагою. При цьому ялина або сосна – м’які матеріали, а значить, вразливі до подряпин і інших механічних пошкоджень.

Вікна з листяних порід важкі, дорогі і більш довговічні. Наприклад, дуб – міцний, майже не вбирає вологу і не схильний до деформації.

Структура, товщина і щільність деревини теж важливі. Дерев’яний профіль товщиною не менше 68-78 мм з тришарового клеєного бруса – оптимальний варіант для приватного будинку, стійкий до холоду і перепадів температур.

 

З профілем визначилися. Що ще важливо?

 Додатково слід звернути увагу на наступні характеристики:

 • Склопакет. Вибираючи між моделлю з двома або трьома склами, другий варіант краще. Двокамерний склопакет з трьома склами краще захистить від зовнішнього шуму і зменшить втрату тепла в будинку.
 • Фурнітура. Дешева і низької якості швидко вийде з ладу.
 • Надійність виробника. Дізнайтеся, скільки років компанія на ринку, як у неї з сервісом, що входить в гарантійне і післягарантійне обслуговування. Компанія «Шаліт» виробляє дерев’яні вікна на замовлення, виконує їх монтаж, гарантуючи високу якість виробів і монтажних робіт. Ми працюємо понад 20 років і за весь час немає жодного незадоволеного замовника!
 • Наявність сертифікатів якості.
 • Професійний монтаж. Некоректна установка зведе нанівець переваги будь-якого виду вікон.

Коли всі технічні характеристики дерев’яних вікон вивчили і проаналізували, прийшов час визначатися з моделлю вікон.

 

Форма і дизайн дерев’яних вікон для заміського будинку

Кольорові профілі, панорамні скла, відкидні віконниці – у заміському будинку можна втілити набагато більше ідей, ніж у звичайній квартирі. Розповідаємо про вибір віконних конструкцій для приватних будинків

 

Тип профільної системи

 Крім стандартних прямокутних конструкцій з дерева для приватного будинку будуть актуальні системи з великою площею скління для кращої освітленості:

 • Розсувні вікна. Такий варіант називають холодним склінням (можливе створення і «теплого» скління) і вибирають найчастіше для балконів, лоджій, тераси, альтанок, веранд. Розсувні конструкції прості та зручні у використанні, до того ж прекрасно захищають приміщення від бруду і пилу.
 • Похило-зсувні системи. Перед тим як їх відкрити, стулки спочатку відкидаються, а потім за допомогою роликів і полозів на рамі зсуваються. Крім функціональності, естетики й комфорту, такі системи відрізняються високою опорною здатністю (до 180 кг), що актуально для заміських будинків.
 • Система «гармошка». Після відкриття поворотно-відкидної стулки опускається шпінгалет на сусідній стулці, і всі інші стулки дружно складаються у сторону. Незважаючи на громіздкість і складність системи, її може відкрити навіть дитина. Стильне і зручне рішення для приватних будинків і внутрішніх його прибудов.
 • Панорамне скління. Підйомно-зсувний механізм дверей дозволяє спочатку, повернувши ручку, підняти стулку на кілька міліметрів вгору, а потім легко і швидко зрушити стулку в сторону. Масивні скляні двері відмінно підходять для теплого скління заміського будинку.

Наостанок варто відзначити, що виробнича компанія «Шаліт» знаходиться в Києві, але ми працюємо по всій Україні. Наше виробництво сміливо реалізує будь-який (навіть нестандартний!) дизайнерський проект і при запиті ми можемо проконсультувати на об’єкті.