Будуєте будинок, робите ремонт або просто плануєте замінити вікна? Зіткнувшись з вибором вікон, незмінно виникають питання: які вікна краще обрати дерев’яні або пластикові? Давайте далі розбиратися, що краще для будинку або офісу – вікові традиції або сучасні технології?

Відразу слід зазначити, що і пластикові, і дерев’яні конструкції мають свої переваги чи недоліки. Проведемо невеликий порівняльний аналіз, щоб споживачі змогли зробити правильний й усвідомлений вибір.

Порівняльна характеристика дерев’яних та пластикових вікон

Купуючи нові вікна, ми очікуємо, що отримаємо довговічні практичні конструкції. Нові вікна допоможуть отримати приємний мікроклімат у будинку, створять затишок й органічно доповнять інтер’єр. Що ми отримуємо насправді?

  • Екологічність

Дерев’яні вікна – екологічно-чисті й безпечні вироби. При виробництві віконних профілів використовують деревину дубу, сосни, горіха та інші. Щоб захистити деревину від впливу зовнішніх факторів використовують лаки й масла на натуральній основі.

Сучасні виробники пластикових вікон вказують, що інноваційний ПВХ володіє необхідними критеріями екологічності. Але при вивченні пластика можна побачити, що до його складу входять такі небезпечні компоненти, як дибутилфталат, ксилол, кумол, толуол, формальдегід, етилбензол та інші.  Дані елементи можуть викликати алергію, незворотні ураження нервової системи, хронічні захворювання крові й печінки.

  • Зовнішній вигляд

Дерев’яні профілі – це завжди презентабельний й благородний зовнішній вигляд. Різноманітність відтінків від світло-молочного до насичено-коричневого дозволяє підібрати саме ті вікна, які найкращим чином доповнять ваш інтер’єр. Сучасні дерев’яні конструкції дозволяють втілити фактично будь-яку фантазію замовника й можуть вписатися у будь-який архітектурний стиль.

Пластикові вікна традиційно виробляють у білому кольорі. Сьогодні є технології, за допомогою яких можна ламінувати профіль ПВХ, надаючи йому колір й фактуру деревини. Однак природний малюнок дуба, бука або горіха вкрай складно зімітувати.

  • Технічні характеристики

Вікна з дерева мають чудову теплоізоляцію, сприяють збереженню у приміщенні приємного мікроклімату протягом круглого року. Дерев’яна поверхня завжди залишається теплою й приємною на дотик.

Пластикові вікна є герметичними, при закритому вікні відсутня вентиляція, може створюватися парниковий ефект.

  • Довговічність

Середній термін експлуатації дерев’яних вікон складає 40-50 років. При правильному догляді й регулярній обробці рам захисними засобами ваші вікна прослужать 70-90 років.

Виробники пластикових вікон встановлюють максимальний термін експлуатації склопакета 15-20 років.

  • Обслуговування

Дерев’яні конструкції не накопичують електростатичність, а відповідно не притягують пил й бруд, довше зберігаючи акуратний естетичний вигляд. За дерев’яними рамами потрібен особливий догляд раз на 3-5 років, щоб оновити лакове покриття.

Пластик є електростатичним матеріалом, тому притягує максимальну кількість пилу й забруднень.

  • Ціна

Вартість вікон – головний критерій вибору склопакетів для українців. Ціни на ринку різні, але ПВХ-конструкції коштують на порядок дешевше, ніж дерев’яні. При виборі вікон для свого будинку й квартири важливо розуміти, що економлячи на матеріалах, ви економите на здоров’ї своєї сім’ї.

Український виробник дерев’яних вікон компанія «ШАЛІТ» не пропонує купити дешеві дерев’яні вікна, оскільки якісні матеріали не можуть коштувати дешево. Але через те, що ви купуєте дерев’яні вікна безпосередньо від виробника, не переплачуєте за послуги посередників. Це дає можливість обрати сучасні практичні віконні конструкції з натуральної деревини за демократичними цінами.

Проведене нами порівняння дозволило виявити однозначного лідера – дерев’яні вікна, які мають всі якості, важливі при експлуатації: екологічність, довговічність, безпеку й практичність. Якщо ви шукайте, де купити у Києві чи області дерев’яні вікна від виробника, телефонуйте до компанії «ШАЛІТ». Ми допоможемо визначитися з вибором й проведемо установку вікон професійно та у строк.